Одним із дієвих способів боротьби з впливом цвітіння квітучих рослин на алергіка є обмеження контакту з пилком. Тим, хто реагує на пилок, при виході на вулицю у теплу пору року потрібно дотримуватися простих правил:
Обмежити потрапляння пилку в організм можливо елементарними бар'єрними засобами - окулярами, лицьової маскою, головним убором.
Перед виходом з будинку можна очистити носову порожнину фізіологічним розчином.
Краще носити одяг вільного крою з натуральних тканин з довгими рукавами.
У період цвітіння краще завжди тримати при собі протиалергічні та антигістамінні засоби. Найвища концентрація пилку в повітрі спостерігається в період з 5 до 10 годин ранку, тому вихід з дому краще планувати на інший час.
Корисні прогулянки після дощу, коли весь пилок осідає на землю.
Слід уникати прямих сонячних променів.
Не рекомендується зловживати косметичними засобами, а саме дезодорантами і ароматичними оліями.
Якщо на прогулянці очі почервоніли і почали сльозитися, потрібно промити їх холодною водою. Після перебування на вулиці краще прийняти душ, так як пилок може осідати на волоссі.
Яблуко є «двійником» березового пилку, тому його вживання в період цвітіння берези небажано. Якщо впродовж прогулянки проявилася алергічна реакція, головне не панікувати!
Якщо Ви знаєте, на що виникла реакція, то намагайтеся залишити територію з алергенами якнайшвидше. По можливості знайдіть джерело води, біля неї повітря чистіше. Прийміть антигістамінний препарат. При сильній реакції (напад задухи, анафілактичний шок) негайно викличте швидку допомогу.
Якщо напад викликаний харчовою алергією, крім антигістамінів необхідно прийняти активоване вугілля.