Чітко розмежуйте зони присутності тварини в будинку. Спальне місце тварини краще облаштувати в добре провітрюваному місці.
Два рази на рік проводьте генеральне прибирання, в тому числі і домашньої бібліотеки. Книги на полицях краще розставити так, щоб між ними був хоча б мінімальний вільний простір. Нерідко зустрічається алергічна реакція на домашніх тварин. Мийте улюбленця не рідше одного разу на два тижні милом або спеціальним гіпоалергенним шампунем.
Чітко розмежуйте зони присутності тварини в будинку. Спальне місце тварини краще облаштувати в добре провітрюваному місці. По можливості замініть предмети, що збирають алергени (м'які меблі, килими та ін.), на ті, що легко миються. Якщо Ви тільки плануєте завести домашню тварину, підійдіть до вибору відповідально. Найменш алергенними домашніми тваринами вважаються рибки і рептилії. При цьому небезпеку можуть представляти корми для них. Краще не заводити птахів і гризунів, оскільки їх шерсть і пір'я в надлишку збирають алергени.
Найменш алергенними кішками вважаються короткошерсті породи, наприклад рекс. Можна обрати собаку з жорсткою шерстю, наприклад тер'єра, шнауцера, пуделя. У цих порід практично відсутнє природна линяння , але при цьому собакам потрібно регулярне відвідування перукарні. Всупереч поширеній думці, алергеном у кішок і собак є не шерсть, а слина. Тому кішка породи «сфінкс» в даному випадку не стане вирішенням проблеми.
Існує таке поняття як гіпосенсибілізація, тобто звикання організму до постійної присутності великої кількості алергенів. Тому купивши тварину, почекайте 2-3 тижні. У більшості випадків, прояви алергії згасають самі собою.